Insolvenční srážky
Mám povoleno oddlužení.Mám práci na HPP, ale výše příjmu nepokryje splátky. Mám sjednanou i smlouvu o Daru na důchod, která zajišťuje dále výši splátek. Dotaz: Chci pracovat ještě brigádně na Dohodu o pracovní činnosti a Dohodu o provedení práce - obojí mám dojednáno. Jak se k těmto příjmům bude stavět insolvenční správe? Bude mi tyto příjmy blokovat/"kasírovat" a které a v jaké výši. Mám rozporné informace, i od právníků. DPČ - prý může brát DPP - prý nebere. Jak je to doopravdy v roce 2014, když jsou různé novely? Děkuji za vyčerpávající a jasnou odpověď. Nejsem právně vzdělaná a na internetu jsem na toto téma odpověď nenašla. Mgr. Eva Krčmářová Mgr.
Plátci mzdy dlužnice, tj. společnosti kde akt. pracujete, a každému dalšímu plátci mzdy dlužnice soud přikazuje, aby po doručení tohoto rozhodnutí prováděl ze mzdy, platu, či jiného příjmu dlužnice srážky ze mzdy v rozsahu, v jakém z nich mohou být při výkonu rozhodnutí nebo při exekuci uspokojeny přednostní pohledávky, a nevyplácel takto sražené částky dlužnici; tedy aby prováděl srážky ze mzdy v rozsahu dvou třetin čisté mzdy, která zbývá po odečtení základní nepostižitelné částky, a to do splnění oddlužení dlužnice, nejdéle však po dobu 5 let (tj. 60 měsíců). Částky sražené ze mzdy dlužnice je plátce mzdy povinen v každém jednotlivém měsíci nejpozději do 20. dne v měsíci zasílat insolvenčnímu správci a to bez zřetele k tomu, že rozhodnutí o schválení oddlužení plněním splátkového kalendáře dosud není v právní moci. Plátce mzdy, platu či jiného příjmu dlužnice je povinen do jednoho týdne insolvenčnímu soudu oznámit, že u něho dlužnice přestala pracovat, nebo že od něj přestala pobírat jiný příjem a zaslat soudu vyúčtování srážek, které ze mzdy, platu či jiného příjmu dlužnice poukázal insolvenčnímu správci. Dlužnici se ukládá, aby v případě změny zaměstnavatele či plátce jiného příjmu neprodleně předložila novému zaměstnavateli či plátci jiného příjmu toto rozhodnutí a zajistila tak provádění příslušných srážek z příjmu.Tento příkaz se vztahuje na mzdu, plat nebo jiný příjem dlužnice i u každého dalšího plátce, u kterého je dlužnice zaměstnána nebo od něhož pobírá jiný příjem.
DPČ - ANO, JSOU PROVÁDĚNY SRÁŽKY, DPP - ANO, NELZE PROVÁDĚT SRÁŽKY, ALE JEDNÁ SE O MIMOŘÁDNÝ PŘÍJEM, KTERÝ DLUŽNÍK POŠLE NA ÚČET MAJETKOVÉ PODSTATY ZALOŽENÝ PRO ÚČELY ODDLUŽENÍ A ČÁSTKA BUDE INSOLVENČÍM SPRÁVCEM ROZDĚLENA VĚŘITELŮM.
JM