Poradna

Máte vlastní dotaz? Přeskočte na formulář... Mám 10 exekucí - osobní bankrot nebo konkurs
Dobrý den, chci se zpetat když už mám 10 exekucí tak můžu mít ještě to oddlužení nebo už je konkurs? Patrik Svitavy
Půjčka na doplacení insolvence
Jsem v insolvenci a už mi zbývá platit tři roky, s mužem uvažujeme o půjčce a zbytek insolvence doplatit hned. Chci se zeptat, jak to je s odměnou pro insolvenčního správce když to zaplatím dřív. Má nárok na odměnu ikdyž nebudu platit celých pět let? Děkuji za odpověď
Půjčka na insolvenční návrh - osobní bankrot
Dobrý den, dne 15.12.2013 jsem si vzal půjčku od Provident Financial 34000kč (peníze jsem potřeboval na nájem, na návrh pro oddlužení cca 10 000kč) Do smlouvy jsem neuvedl všechny své závazky. Zaplatil jsem jednu splátku 3400Kč na celý měsíc a dne 8.1.2014 jsem podal návrh na oddlužení. Myslíte že jsem se dopustil trestného činu, opravdu jsem peníze potřeboval. Výše dluhu 970 000Kč, splátka 14200Kč, příjem 15900Kč
Kolik mi můžou strhávat v insolvenci
Dobrý den chtěla bych se zeptat kolik nebo jaká částka z vyplaty by mi měla zůstávat pri insolvenci kdyz jsem samozivitelka a mam dvě děti ted mi sebrali i daně na které asi nemam narok ale chtěla bych vědět jaka částka s dvema detmi by mi měla zustatbyvali pritel ma v insolvenci porad stejnou castku jak je možné ze mě se to meni děkuju za odpověd přeju hezky den vizvariova
Zrušení smlouvy o důchodu v oddlužení
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné požádat o zrušení Smlouvy o důchodu. V insolvenční řízení jsme s manželem od roku 2015 a za tu dobu zaměstnavatelé několikrát navyšovali tarifní mzdu. Smlouvu o důchodu se zavázali hradit manželovi rodiče, kteří jsou ve starobním důchodu a proto je hrazení této částky pro ně obtížné. Děkuji za odpověď a za ochotu.
Vrácení daně v oddlužení
Dobry den.podavam dan.priznani s vznikl mi preplatek na bonus na dite.ma povinnos fin.urad hlasit memu spravci.dekuji
Ručitel v oddlužení
Dobrý den, mám známou která ručila bývalému manželovi u kontokorentního úvěru v roce 1997 ve výši kolem 30 mil. korun Dlužníkem byl tedy bývalý manžel, ručitelem ona dotyčná. Pán přestal úvěr splácet už před lety, a tak začali peníze vymáhat po ručiteli mé známé - v roce 2001 to bylo z pův. 30 mil. asi 49 mil. přes úroky z prodlení. Dotaz je jednoduchý - může ručitel požádat o oddlužení, v podstatě trpí za dluhy bývalého manžela, který nesplácí, ona nesplácí rovněž, žije na hranici životního minima, protož ví, že všechno co vydělá, jí sebere exekutor, je z toho pro ručitele nějaká cesta ven? Děkuji Mgr. M. Peková
Oddlužení manželů - rozvod
Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Jak se postupuje v případě, kdy je manželům schváleno společné oddlužení manželů formou splátkového kalendáře a v průběhu tohoto oddlužení se manželé rozvedou? Pokračuje se dále a nerozdílně ve schváleném splátkovém kalendáři, nebo se společné oddlužení manželů rozdělí a insolvenci rozvedeného manžela a rozvedené manželky? Předem velmi děkuji za odpověď. S pozdravem Klára Šťastná
Bankovní účet v oddlužení
Dobrý den, právě mi byla soudem schválená insolvence formou plnění splátkového kalendáře, tudíž mi po dobu pěti let bude z výplaty zbývat jen nezabavitelná část. Já se ptám, jak je to s účtem, kam by mi měla nezabavitelná část měsíčně chodit. Může mi někdo účet zablokovat a peníze strhnout? A když si na ten svůj účet nechám posílat peníze příbuzného, který je v exekuci, nikoli však v insolvenci, jak toto dopadne? Děkuji za rady. Hezký den.
Insolvence, povolení oddlužení na rodičovské dovolené
Dobry den. Mam na Vas dotaz. Mam vice dluhu, ktere se snazim splacet po malych castkach. Mam i exekuci, kterou splacim. Mam vsak vetsi problem. Jsem ns rodicovske dovolene. Mam i tak moznost zazadat o insolvenci. Dekuji P. H. Lanskroun
Daňový bonus v oddlužení, insolvenci
Dobrý den, jsme s manželem v insolvenci-plnění splátkovým kalendářem. Chtěla jsem se zeptat jestli je možné aby si bonusy na naše děti odepsal z daní jejich děda. Nám sice vratka vychází, ale zjistila jsem ,že ji musíme odevzdat na jakousi mimořádnou splátku.Děkuji
Vratka daně
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,můj brat dostal přeplatek na dani,bohužel peníze použil na živobytí,poté se dozvěděl že peníze musí poslat insolvenčnímu správci. Domluvil se s ním,že peníze pošle na splátky,první splátku poslal a pak z důvodu finanční tísně peníze neposlal. Nyní mu přišel dopis od soudu o jednání zrušení insolvence. Můj dotaz zní,pokud teď zbývající nedoplatek pošle,můžou mu i přes snahu uhradit splátku insolvenci zrušit?K soudu se má dostatvit v půlce prosince. Děkuji za odpověď
Podnikání dlužníka v průběhu oddlužení
Dobrý den, jsem zaměstnanec s pravidelným příjmem a nyní absolvuji oddlužení formou splátkového kalendáře. Při současné výši příjmu splatím za 5 let cca 50% svých dluhů. Nyní mám možnost začít pracovat na vedlejší poměr jako realitní makléř - forma spolupráce na ŽL. 1. splatím věřitelům v oddlužení větší částku, 2. tím alespoň rozjedu svůj budoucí příjem po oddlužení. Ale zajímalo by mě, jak to bude s mými přijmy z ŽL v oddlužení? Je mi jasné, že veškeré příjmy budu zasílat Ins. správci, ale není mi jasné, co se bere jako příjem. Pro ujasnění uvedu příklad: Na základě uskutečněných obchodů vyfakturuji měsíčně obdržené provize 15.000 Kč. Musím celou tuto částku zaslat Ins. správci? Nebo jen nějakou její poměrnou část? Protože samozřejmě budu mít také náklady, které budou s prací souviset. Bude tedy příjem (částka zasílaná ins. správci) brán jako rozdíl mezi obdrženou provizí a náklady+soc. a zdrav. pojištění+daně? Budu moci v tomto případě uplatňovat náklady pomocí paušálu (tzn. měsíčně budu ins. správci zasílat cca 40% z obdržených provizí), nebo budu muset vést daňovou evidenci skutečných nákladů a ins. správci budu posílat provize ponížené o tyto náklady? Děkuji za odpověď.
Srážky v insolvenci
Prosím, odpovězte mi na dotaz, dělala jsem zaměstnanci daňové vyrovnání a v zákoně jsem četla, že daňové vyrovnání se nezapočítává do čisté mzdy ze které se vypočítává insolvenční srážka. Je rozdíl ve výpočtu exekuční srážky přednostní pohledávky a insolvenční srážky? Děkuji
Doplatek dlužné částky
Dobrý den, můj přítel má insolvenci již druhým rokem, celkem částka činila 177 000kč, nyní splatil 22 000kč, od září má k práci ještě brigádu, kde mu na insolvenci ztrhávají 4000 až 5000 a zbyde mu cca 900kč, když to půjde takhle dál, bylo by možné insolvenci splatit dříve ? A pokud mi k zaplacení zbývalo třeba cca 50000kč, bylo by možné to zaplatit celé na jednou ?Jen upřesním že výše všech dluhů činila celkem 177 000 kč , není to těch 35% k zaplacení.
Změna trvalého bydliště
Dobrý den, může osoba které se týká oddlužení během insolvenčního řízení resp. ve fázi schvalování měnit trvalé bydliště? Děkuji Vám za odpověď
Zajištěný věřitel v oddlužení
dobrý den,jsem v insolvenčním řízení již druhým rokem,do mého oddlužení se přihlásily všichni věřitelé a souhlasily se zaplacením 30% zaplacení pohledávky. Jen KB nesouhlasila a chtěla prodej nemovitosti,kterou mám na hypotéku od Wustenrotu. Hypotéku jsem vždy řádně splácel a proto Wustenrot neměl důvod nemovitost prodávat. Tudíž s prodejem nesouhlasily.Tím se stalo že v mém oddlužení není KB zahrnuta. Před rokem my přišel od nich dopis že chtějí zaplatit celou pohledávku. Samozřejmě jsem se obrátil na mého insolvenčního správce a ten my řekl že si toho nemám všímat,protože mohly souhlasit s 30% zaplacené pohledávky a to nevyužily. Prosím o radu mohou po ukončení insolvence po mě chtít tuto pohledávku? Děkuji Jánský Jan
Konkurs a následně opět oddlužení
Dobrý den. Když dlužník přestane platit pravidelné splátky věřitelům upadne do konkurzu. Je možné poté znovu zažádat o nové oddlužení? Předem děkuji za odpověď.
Kdy musí insolvenční správce vyplatit přebytek peněz
Dobrý den, jsem zhruba rok v insolvenci, která je řešena splátkovým kalendářem. Zhruba před měsícem došlo k prodeji nemovitosti insolvenčním správcem a protože dluh vůči zajištěnému věřiteli nebyl až tak vysoký, tak i po započtení odměny IS zůstane přebytek ve výši cca 50 tisíc korun. Podle informací insolvenčního správce, které mi dal ještě před schválením oddlužení, by mi měla být tato částka vyplacena. Ráda bych se však zeptala, zda existuje nějaká lhůta, do kdy to musí správce udělat? Řeší toto nějakým způsobem insolvenční zákon případně zákon o insolvenčních správcích? Musím o výplatu hyperochy žádat anebo to správce udělá automaticky? Děkuji a přeji hezký den Lišková
Insolvenční srážky
již 3 roky mi probíhá insolvence . ze mzdy mi ponechávají 9000 kč. doporučila jsem kamarádce taktéž oddlužení. Ze mzdy jí ponechaly pouze 7800 kč. jsou vždy odlišné ponechané prostředky na živobytí? děkuji hráčková
Ztráta zaměstnání v oddlužení
Dobrý den moc se omlouvám s mým dotazem , jsem v insolvenci 1krat jsem zaplatila , ted mi hrozí že mě propustí , ale od srpna mám slíbenou praci , co mám dělat , kdyby tahle situace nastala , nezlobte se moc , prosím , předem vám děkuji za vaši odpověd .
Oddlužení Ústí nad Orlicí
Dobrý den, máte ještě advokátní kancelář v Ústí nad Orlicí, měla bych zájem o oddlužení, ale kancelář na náměstí už není? Jana Brandýs nad Orlicí
Odmítnutí insolvenčního návrhu - povolení oddlužení
Dobrý den,soud mi odmítnul insolvenční návrh a už je to měsíc a teď se bojím,že už mi nikdo nepovolí splátky,když jsem chtěla oddlužení. Marťa Žamberk
Pokles příjmů pod 30%
Dobrý den, s manželkou máme společné oddlužení, 3 nezletilé děti, družstevní byt. Manželka se chce rozvést. Oddlužení probíhá splátkovým kalendářem a trvá již 2,5 roku. Soud povolil oddlužení, protože můj příjem byl dostatečný pro splátky. Nyní můj příjem klesl natolik, že budu muset posílat ještě nějakou část správci, abych dodržel alespon 30 procent. Manželčin příjem, ani kdyby si na sebe napsala všechny děti stačit nebude a to ani na polovinu potřebné splátky. Co se v tomto případě stane po případném rozvodu? Rozdělení dluhu by nic neřešilo, protože ani jeden samostatně nejsme schopni plnit podmínky splátek. Může dojít k zabavení užívacích práv na družstevní byt? A může dojít ke zpoplatnění celého dluhu? Nedojde k navýšení odměny správci z důvodu, že insolvence bude rozdělena? děkuji
Návrh na povolení oddlužení
Mám dotaz Máme s manželkou dluhy ve výši 350 tis,do insolvence jdeme oba naše čisté příjmy 21500,-bude to stačit na uspokojení věřitelů. Díky.Kopecký
Manželé uspokojení 30% nebo 60%
Podmínka uspokojení 30% pohledávek nezajištěných věřitelů pro vstup do oddlužení se posuzuje u obou manželů společně nebo u každého zvlášť?
Osobní bankrot nebo oddlužení?
Dobrý den, mám dotaz jaký je rozdíl jestli na sebe budeme mět osobní bankrot nebo oddlužení? B. - Moravská Třebová
Oddlužení s insolvenčním správcem
Dobrý den, dostala jsem na Vás kontakt a mám zájem o oddlužení, ale je možné si někde ověřit, že jste insolvenční správce? Katka Litomyšl
Dávky OSSZ insolvence
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli dostane žena, která má 3 děti 10 let, 4 roky a 2 roky nějaké dávky sociální podpory, pokud je v insolvenci a to pouze ona, a rozvedla by se s manželem. Děkuji
Pobočku máte jen v Lanškrouně a v Ústí nad Orlicí?
Dobrý den, jsem z Králik. Měla bych vzhledem k velmi slušné ceně o vypracování insolvenčního návrhu. Je potřeba, abych jezdila do Lanškrouna? Je to pro mě daleko. Děkuji Hanka

Chcete se nás také na něco zeptat?

Osobní
oddlužení

Adresy pro poskytování poradenství:
Štíty, náměstí Míru 57 - úřední hodiny v pátek od 8:00 - 14:00
Lanškroun, Purkyňova 101 - úřední hodiny v pondělí - pátek od 7:00 - 16:00

Čas schůzky v Lanškrouně je možné domluvit i v jinou dobu, např. v sobotu

telefon: +420 733 579 000
email: info@urban-ak.cz
Pozor: Osobní schůzku je potřeba mít domluvenu emailem anebo telefonicky.

Úvod O nás Kontakty Oddlužení Kalkulátor Poradna Vzory ke stažení Slovník
copyright © 2017 mgr. jan urban | design jewellphoto | developed by milan schembera