Poradna

Máte vlastní dotaz? Přeskočte na formulář... Pobočku máte jen v Lanškrouně a v Ústí nad Orlicí?
Dobrý den, jsem z Králik. Měla bych vzhledem k velmi slušné ceně o vypracování insolvenčního návrhu. Je potřeba, abych jezdila do Lanškrouna? Je to pro mě daleko. Děkuji Hanka
Vratka daně
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,můj brat dostal přeplatek na dani,bohužel peníze použil na živobytí,poté se dozvěděl že peníze musí poslat insolvenčnímu správci. Domluvil se s ním,že peníze pošle na splátky,první splátku poslal a pak z důvodu finanční tísně peníze neposlal. Nyní mu přišel dopis od soudu o jednání zrušení insolvence. Můj dotaz zní,pokud teď zbývající nedoplatek pošle,můžou mu i přes snahu uhradit splátku insolvenci zrušit?K soudu se má dostatvit v půlce prosince. Děkuji za odpověď
Deponované peníze u mzdové účetní
Dobrý den mám povoleno udlužení ale stále čekám na poslední přeskumné jednání a tím bych měl být v insolvenci uplně zaveden ale můj dotaz je ten že už čekám asi 5 měsí a mám deponizované peníze u mého zaměstnavatele a chtěl bych aby mi je paní se mzdovky poslala na můj účet s tím že jsem napsal a poprosil svého insolvenčního spravce aby jí informoval a on ji to poslal a napsal tak se stalo ale na mzdovce moc nadšení nebylo říkala až to budu mit uplně schválené tak že potom je na toto nějáká klička to muj dotaz potřebuji ty peníze tak děkuji.
Kuchyňská linka v oddlužení při prodeji nemovitosti
Dobrý den. V únoru loňského roku nám byla schválena insolvence. Mimo jiné byl i stavební spořitelnu podán příkaz ke zpenezeni domu, který jsme u nich měli vzaty na hypotéku. Když jsme dum kupovali, nebylo v něm vůbec nic. Museli jsme si koupit od bojleru pres kuchyňskou linku vše nové. Vzhledem k tomu,ze se jedna o dvoubytovy dum, šlo vše 2x. Nyní nám dum prodávají a my se stehujeme.Opět ale v jiném byte kuchyňská linka není. Co vše si ze svého bývalého domu mohu vzít? Když jsme dělali soupis majetku s firmou,která nám vyřizovala žádosti o oddlužení, linky jsme i se všemi vestavěnými spotřebičem i uvedli. Jedna se tedy o dvě kuch.linky, dvě vestavne trouby, dvě varné desky, dvě myčky a dvě digestore (nejsou pevně spojeny se stavbou, nemají vývod do komína, je filtry). Co vše si tedy mohu a nemohu vzít s sebou? Děkuji za radu.
Založení nového účtu
Dobrý den, mám dotaz. 16.10 byl podán návrh na oddluzení, soud stále nerozhodl. Banka mi zneplatnila úvěr a můj účet je v mínusu. 12.11 mi přijde výplata, a já do rozhodnutí musím nějak žít. Lze si nechat poslat výplatu na jiný účet? Dokud nebude rozhodnuto a banka si nepřihlásí pohledávky, bude můj účet v mínusu (takže bych jim vlastně mou výplatou splatil část dluhu, což by mohlo ovlivnit rozhodování, že jsem upřednostnil jednoho z věřitelů, nebo ne?) Děkuji za odpověď.
Daňový bonus v oddlužení
Dobrý den, mám na vás prosím dotaz týkající se daňového bonusu. Zpracovávám mzdy a mám pracovnici svobodnou, která je v insolvenci a uplatňuje daňové zvýhodnění na dvě děti. Jde mi o následující, zahrnuje se u insolvence daňový bonus do čisté mzdy, ze které pak počítám nezabavitelnou částku? Dále, pokud by se nezahrnoval do čisté mzdy, ale prostě by daňový bonus vyšel, já bych spočítala nezabavitelnou částku z čisté mzdy, vše co by bylo nad nezabavitelnou částku odvedu IS a odvedu i daňové bonusy IS nebo daňové bonusy vyplatím zaměstnanci a on sám je musí odvést na účet IS ? Můj mzdový program jen pro upřesnění daňový bonus do čisté mzdy vůbec nezahrnuje a programátor mi řekl, že na to není opora v zákoně. Ještě bych měla malý dotaz, pokud je zaměstnanec v insolvenci a odebírá v práci obědy, můžu mu stravné strhávat přímo ze mzdy nebo skutečně musí peníze za stravné vkládat přes pokladnu? Děkuji předem a omlouvám se za možná trochu zmatený dotaz.
Srážky v insolvenci
Prosím, odpovězte mi na dotaz, dělala jsem zaměstnanci daňové vyrovnání a v zákoně jsem četla, že daňové vyrovnání se nezapočítává do čisté mzdy ze které se vypočítává insolvenční srážka. Je rozdíl ve výpočtu exekuční srážky přednostní pohledávky a insolvenční srážky? Děkuji
Mám zájem o oddlužení
Dobry den, Chtela bych se zeptat, popr. Si u vas domluvit schuzku. Zda si mohu zazadat o insolvenci i v pripade, ze jsem matka na rodicovske dovolene. Rodicovsky prispevek je 11500 kc mesicne . 1 dite ( 19 mesicu ) vyzivuji 2 dite cekam ( 4 mesic tehotenstvi). Mam cca 11 ruznych zavazku . vetsinou se jedna o mensi uvery do 20000 kc tzv "pujcky pred vyplatou" , jen jedna je u ceske sporitelny ve vysi 130000,kterou mam jiz od 19 ti let ( je mi 27 let) . na tu je sepsan notarsky zapis od exekutora. Na tech zbyvajicich jsem jiz po splatnosti cca mesic. 1 uz predali inkasni agenture. Mela jsem snahu se s nimi domluvit na spl. Kalendar ,na nizsi splatky, bud to ihned zavrhli nebo navrhli splatky v takove vysi ktere nejsem a nebudu schopna hradit. Celkove splatky jiz prevysuji cca 9500 kc mesicne . Jsem tedy v bezvychodne situaci, kde je insolvence jedinym rozumnym moznym resenim. Chci se tedy zeptat mohu si o insolvenci zadat? Popr kolik by mi z rodicovskeho prispevku zbylo. Dekuji mnohokrat za odpoved a ochotu. Tereza
Exekuce - insolvence
Může mi exekutor zablokovat majetek i když mám schváleno oddlužení?
Kontrola plateb zaslaných insolvenčnímu správci
Dobrý den. Syn je v insolvenci a řádně platí, já jako otec posílám ins. správci měsíčně 450,- kč protože syn má nízký příjem. Zajímalo by mne jestli máme nějakou možnost kontroly toho jak je zacházeno s penězi které jdou na insolvenci - jestli má insolvenční správce nějaké povinnosti vůči dlužníkovi jehož insolvenci spravuje. Děkuji Čermák J.
Zablokování účtu
Dobrý den. V pátek 10.3.2017 jsme s manželkou podali insolvenční návrh, ten den též manželce na účet přišla výplata. V pondělí 13.2. byl účet zablokován v rámci nařízené exekuce. Jak a kdy je možné účet odblokovat v případě, že je již vydáno rozhodnutí o zahájení exekuce ? Díky za odpověď.
Neplánované těhotenství v oddlužení
Dobrý den, úspěšně jsme s manželem prošli insolvencí. Nedávno jsem zjistila, že jsem v jiném stavu. Těhotenství bylo neplánované. Většina peněz na splátky odchází z mého platu, který je pohyblivý dle odsloužených služeb. Nyní mi na pracovišti zakázali sloužit noční směny a mne plat rapidně klesne, asi o 3000,-. Mohu si prý zažádat o dorovnání platu sociální správu, ale myslím si že to se do insolvence započítávat nebude. Nemůžete mi prosím poradit jak dál postupovat. Můj insolvenční správce na maily absolutně nereaguje a pokud volám ze svého telefonního čísla, telefon mi nezvedne.
Další náklady za upomínky
Dobrý den, mám prosím 2 dotazy, týkající se insolvence. Jsme oba s manželem v oddlužení, ale každý jsme na sebe osobní bankrot vyhlásili v jiném období, tudíž máme každý jiného insolvenčního správce. Lze požádat, abychom byli oba dva u stejného? Zároveň máme ještě dotaz, společnost, u které jsme řádně uznali dluh v oddlužení a která se i přihlásila, ale s více pohledávkami (všechny byly přiznané, zasílá manželovi už skoro 3 roky výpisy z účtů, přesto, že tam nejsou žádné pohyby a transakce, protože plněním si tato společnost pokrývá jiný dluh. Může po mě nyní požadovat téměř 6 tis. za zaslané výpisy? Samozřejmě tuto částku nemám, zároveň mě udivuje, přece by takový postup mohl být u všech finančních organizací, co se přihlásily, přesto je jen u jedné.Netušili jsme, že bychom si měli rušit účet, snad by to ani nešlo, když je zde dluh, zdá se nám tento postup nesprávný, jak se máme k dané věci postavit? Děkuji
Souhlas od věřitele VZP, OSSZ při oddlužení
Mám dotaz, zda je nutné k insolvenčnímu návrhu přidat souhlas OSSZ a ZP? Na OSSZ mi bylo řečeno , že to není povinnost, že by mi to spíše přitížilo, ale z jiné strany jsem se dozvěděla, že soud může vydat pokutu za nedodání tohoto souhlasu. Děkuji za odpověď.
Zrušení smlouvy o důchodu v insolvenčním řízení
Jsme v důchodu, 73 a 75 let. Máme uzavřenou darovací smlouvu pro oddlužení syna. Já jsem po těžkém úrazu /měsíc po uzavření darovací smlouvy/ a pohybuji se o fr. holích, k tomu se přidalo další onemocnění vydám dost peněz za léky a benzín, neboť se veřejnou dopravou pohybovat nemohu. Jeden důchod dáme za bydlení a z druhého platíme 4200 Kč měsíčně. Nyní syn dosahuje v zaměstnání výdělku, který by měl stačit pokrýt veškeré výdaje spojené s oddlužením. Prosím, co mám udělat, abychom mohli tu smlouvu zrušit? Děkuji za odpověď.
Rozdíl v ceně za insolvenční návrh
Dobrý den,volala jsem ve Svitavách ještě do jedné kanceláře, kde cena za návrh by byla skoro 12.000,- Kč. Jak je možné, že to děláte za 4.000,- Kč. Je v jejich ceně ještě něco navíc. Paní říkala, že na soud se mnou nepojede.
Náhrada mzdy v oddlužení
Dobrý den, od července 2015 jsem v insolvenci. Ale od února 2015 až do teď jsem v pracovní neschopnosti z důvodu pracovního úrazu. Momentálně pobírám jen nemocenskou, ze které mi jsou strhávany splátky na insolvenci. Chci se zeptat, jak to bude až mi zaměstnavatel bude vyplácet náhrady za pracovní úraz(náhrada mzdy,bolestné)? Vezme mi insolvenční správce celou částku nebo mi musí něco ponechat? Můj dluh byl cca 240.000,- Kč a od července mi bylo střeno cca 20.500,-. Děkuji za odpověď, Jan Čapek.
Dlužná částka v insolvenci
Dobrý den, byla nám zrušena insolvence, vyhlášen konkurz, jaká bude nyní dlužná částka? A je možné někde vyhledat částku nutnou k zaplacení?
Vypracování návrhu na oddlužení Šumperk
Dobrý den, bydlím kousek od Šumperka. Potřebuji vypracovat oddlužení. Kamarádka dala u nás v Šumperku celkem 10.000,- Kč,ale byla ji uložena záloha 50.000,- Kč a nic je povoleno nebylo. Mám strach, abych tak taky nedopadla. Jana
Oddlužení, insolvenční návrh
Dobry den, mela bych dotaz ohledne vyhlaseni osobniho bankrotu. Nejdrive bych vam rada popsala situaci a posleze polozila otazky Predem dekuji... Oba rodice maji nekolik nebankovnich pujcek, hypoteku na barak plus otcim je dluznikem na socialnim a financnim urade. Snazi se sve pohledavky splacet jak se da, ale uz to presahuje jejich prijmy. V baraku na pozemku mame rodinny podnik ktery nas zivy. V Baraku bydli oba rodice, sestra na brigade, ja na materske a manzel pracujici. Otcim podnikatel a mama na UP. Mou otazkou je zda vubec muze otcim osobni bankrot vyhlasit kdyz je osvc. Druhou otazkou zda je mozne pri vyhlaseni OB udelat to aby jsme neprisli o barak a rodinny podnik. Dekuji mnohokrat za odpoved s pranim hezkeho dne DF.
Bankovní účet v průběhu oddlužení
Dobrý den, mám dotaz ohledně bankovního účtu v době insolvence. Jsem již přes rok ve schvalene insolvenci a řádně plním splátkový kalendář. Nedavno jsem si všiml na svém účtu, že si banka účtovala dvakrát 250,-kč za bankovní informace. Když jsem psal bance o co se jedná tak mi bylo zděleno, že o informace žadali dva exekutoři, kteří jsou i mezi míma přihlášenýma pohledávkama, proč se zajímali o můj účet když jsem v insolvenci, mám ted strach aby mi jednoho dne nezabavily penize co mi zustavaji po odečtení sražené splátky, Banka mi ale poplatek vratila když zjistila, že jsem v insolvenčním rejstříku.Je bankovní účet v době insolvence bezpečný? Děkuji za informaci B.R
Insolvenční řízení - srážky ze mzdy
dobrý den, mám inslvenci již tři roky. Na začátku řízení jsem přišel o dobře placené zaměstnání a skoro po celou dobu mi sráželi asi o 2500 Kč méně každý měsíc, než bylo třeba. Nyní mi insolvenční správce napsal, že je třeba tyto srážky navýšit na skoro 11200 Kč. Je to normální? Jsme s manželkou v insolvenci oba dva, máme jedno nezletilé dítě a vyžijeme jen tak-tak. Není možné splácení nějak prodloužit? A zachovala se insolvenční správkyně správně, když mě na toto neupozornila dříve? Jak se mám zaCHOVAT JÁ? Šel jsem do insolvence s čistým úmyslem a nyní to vypadá, že mi to nepomůže. Co mám dělat dále?
Konkurs a následně opět oddlužení
Dobrý den. Když dlužník přestane platit pravidelné splátky věřitelům upadne do konkurzu. Je možné poté znovu zažádat o nové oddlužení? Předem děkuji za odpověď.
Výše insolvenční srážky ze mzdy
Kolik mi muzou sebrat s platu, kdyz mi predtim brali cely rodicak? Mam pid, a dar 2000. V insolvenci 3tim rokem a dluh byl skoro 600.000. Nechaji mi neco nebo to zase vypocitaji na zivotni minimum. Dekuju za odpoved
Dlužné výživné 150.000,- Kč
Dobrý den, přímo k věci. Bývalí manžel(OSVČ) nabyl majetek SJM úmyslným obelháním soudu. Minimálně 5-let jsem sama s nezletiletými dětmi splácela půjčky SJM až do jejich zaplacení, udržovala jsem nemovitost SJM...., jakožto člověku, který je nesčetně zadlužený, jak už na neplacení výživného(dluh 150.000,-Kč), dluhů z podnikání(2.000000,-Kč) či jiných dluzích tyto skutečnosti nevzal soudce vůbec v podtaz, uvěřil býv.manželovi, že má peníze na vyplacení a nemovitost připsal býv.manželovi s tím, aby mě do daného dne vyplatil. Z čeho?? Do daného dne a ani dodnes tak neučinil vyplacení a už ani neučiní, nemovitost má již připsanou a NYNÍ jsem se dověděla, že má na sebe podanou insolvenci. Tak vlastně získal nemovitost pro své zaplacení dluhů a mě a dětem na dlužném výživném nemusel danou sumu vypláceta vlastně, aby jsme neměli vůbec žádnou korunu. Jak mám nyní postupovat, když všude lže a stále mu to prochází ?? Děkuji Vám za odpověď, přeji pěkný den
Oddlužení s insolvenčním správcem
Dobrý den, dostala jsem na Vás kontakt a mám zájem o oddlužení, ale je možné si někde ověřit, že jste insolvenční správce? Katka Litomyšl
Podnikání dlužníka v průběhu oddlužení
Dobrý den, jsem zaměstnanec s pravidelným příjmem a nyní absolvuji oddlužení formou splátkového kalendáře. Při současné výši příjmu splatím za 5 let cca 50% svých dluhů. Nyní mám možnost začít pracovat na vedlejší poměr jako realitní makléř - forma spolupráce na ŽL. 1. splatím věřitelům v oddlužení větší částku, 2. tím alespoň rozjedu svůj budoucí příjem po oddlužení. Ale zajímalo by mě, jak to bude s mými přijmy z ŽL v oddlužení? Je mi jasné, že veškeré příjmy budu zasílat Ins. správci, ale není mi jasné, co se bere jako příjem. Pro ujasnění uvedu příklad: Na základě uskutečněných obchodů vyfakturuji měsíčně obdržené provize 15.000 Kč. Musím celou tuto částku zaslat Ins. správci? Nebo jen nějakou její poměrnou část? Protože samozřejmě budu mít také náklady, které budou s prací souviset. Bude tedy příjem (částka zasílaná ins. správci) brán jako rozdíl mezi obdrženou provizí a náklady+soc. a zdrav. pojištění+daně? Budu moci v tomto případě uplatňovat náklady pomocí paušálu (tzn. měsíčně budu ins. správci zasílat cca 40% z obdržených provizí), nebo budu muset vést daňovou evidenci skutečných nákladů a ins. správci budu posílat provize ponížené o tyto náklady? Děkuji za odpověď.
Pokles příjmů pod 30%
Dobrý den, s manželkou máme společné oddlužení, 3 nezletilé děti, družstevní byt. Manželka se chce rozvést. Oddlužení probíhá splátkovým kalendářem a trvá již 2,5 roku. Soud povolil oddlužení, protože můj příjem byl dostatečný pro splátky. Nyní můj příjem klesl natolik, že budu muset posílat ještě nějakou část správci, abych dodržel alespon 30 procent. Manželčin příjem, ani kdyby si na sebe napsala všechny děti stačit nebude a to ani na polovinu potřebné splátky. Co se v tomto případě stane po případném rozvodu? Rozdělení dluhu by nic neřešilo, protože ani jeden samostatně nejsme schopni plnit podmínky splátek. Může dojít k zabavení užívacích práv na družstevní byt? A může dojít ke zpoplatnění celého dluhu? Nedojde k navýšení odměny správci z důvodu, že insolvence bude rozdělena? děkuji
Drobné dluhy z podnikání - Litomyšl
Dobrý den, loni v dubnu jsem začala pracovat na živnost, ale bohužel se mi moc nedaří, začala jsem to samozřejmě řešit půjčkama a teď mám splácet tolik, že nevim jak z toho ven, myslíte, že je nějaká možnost??? Děkuji
Mám splaceno 30% po 3 letech
Dobrý den, prosím o radu - jsem 3 roky v oddlužení a již je splaceno 30%. Nastupuji na mateřskou a příjmy se mi zkrátí na méně než polovinu. Musím při mateřské ještě něco platit, když už je zákonná hranice splněna? Děkuji za odpověď.

Chcete se nás také na něco zeptat?

Osobní
oddlužení

Adresy pro poskytování poradenství:
Štíty, náměstí Míru 57 - úřední hodiny v pátek od 8:00 - 14:00
Lanškroun, Purkyňova 101 - úřední hodiny v pondělí - pátek od 7:00 - 16:00

Čas schůzky v Lanškrouně je možné domluvit i v jinou dobu, např. v sobotu

telefon: +420 733 579 000
email: info@urban-ak.cz
Pozor: Osobní schůzku je potřeba mít domluvenu emailem anebo telefonicky.

Úvod O nás Kontakty Oddlužení Kalkulátor Poradna Vzory ke stažení Slovník
copyright © 2017 mgr. jan urban | design jewellphoto | developed by milan schembera